Masáže olejmi so zmesou rastlinných extraktov a éterických olejov

 

Regenerácia

Masážou sa podporuje regenerácia pohybového aparátu, dýchacieho a nervového systému a vylučovacích orgánov. Masážou sa zvyšuje prekrvenie, dáva sa do pohybu krvny obeh a uvolnia sa svaly a psychika. Použité éterické oleje v rastlinnom oleji urýchľujú tento proces ( napr. koriander, bazalka, borovica, mäta, tea tre olej ).

Mladosť

K celkovému omladeniu organizmu prispieva masáž zameraná na celulitídu robená škoricovým olejom. Postihnuté miesta sa masirujú intenzívnejšie, čím sa zvýši prekrvenie v mieste masírovania. Škorica podporuje prehriatie pokožky a tým zvyšuje odbúravanie tukového tkaniva. Škorica navyše pôsobí ako afrodiziakum.

Relax

Relaxačná masáž upokojuje, zlepšuje metabolizmus a uvoľňuje svaly a psychiku. Pri masáži sa v tele uvoľňujú endorfíny, ktoré zmierňujú bolesť a encefalín, ktorý pôsobí euforicky ( je to látka blaženosti ). Éterické oleje pomáhajú prehĺbiť relaxaciu, napr. borovica podporuje dýchací a močový systém a znižuje únavu. Bazalka zlepšuje trávenie, posilňuje nervový systém, a zlepšuje koncentráciu. Pomaranč harmonizuje zažívanie, dodáva radosť a optimizmus. Mäta pieporná energeticky nabudzuje pri vyčerpaní.

Harmónia

Pri celkovej duševnej námahe sa masážou navodzuje pocit uvoľnenia a vitality. Organizmus sa upokojuje a obnovuje duševnú rovnováhu. Éterické oleje, napr. levanduľa, citron a škorica osviežujú, stimulujú, zvyšujú imunitu a harmonizujú.

Očista

Pri masáži sa organizmus čistí a vylučuje škodlivé látky. Aktivuje sa lymfatický systém a krvny obeh, zlepšuje sa metabolizmus. Éterické oleje, napr. grapefruit a citron podporuju detoxikaciu, rozmarín uvoľňuje kŕče, prináša úľavu a pomáha odstraňovať zo svalov toxické látky.

Krása

Masáž tváre zlepšuje prekrvenie kože, odplavujú sa produkty tkanivového metabolizmu a z pokožky sa odstraňujú staré rohové bunky. Vhodná technika masáže a pôsobenie kvalitného masážneho oleja prispieva k vyhladeniu vrások alebo oddiaľuje ich vytváranie. Napr. masáž tváre éterickým olejom neroli v jojobe má veľmi ukľudňujúce a omladzujúce účinky.